Stoneman Taurista aneb kamenní mužíci na kolech

STONEMAN TAURISTA – 14.08. – 16.08.2020 – máte rádi horské kolo a taky si chcete pořádně zašlapat do pedálů? Ideální dobrodružství vás čeká ve Vysokých Taurách na tzv. Stonemanovi.

Jedná se o horský MTB “cyklovýlet”, kde na 123 km nastoupáte hezkých 4.500 výškových metrů. My jsme zvolili zlatou střední cestu a zvládli jsme celou trasu za 2 dny.

Kola jsou připravená a naložená, můžeme vyrazit směr Flachau, kde naše bikové dobrodružství začíná

1. den ostatně stejně jako celá trasa je ve znamení prudkého stoupání do vyšších nadmořských výšek

Vidím hory veliké jejichž výška nebes se dotýká

Nezbytné občerstvení na horské salaši se hodí – kalorie rychle pálíme, takže je třeba předcházet tzv. “žaketu” tj. v cyklohantýrce krizi

Druhý den je o poznání chladnější a užijeme si i deštivých přeháněkPohled zpět k horské vesničce Obertauern

Na poslední den byl v plánu relax, který si užíváme u jezera Attersee v Solné komoře, kde nás čekalo opět typicky letní počasí, takže jsme si užili krásný den.

“Blbneme” na loukách kolem jezera – tady už je hej, jezdíme spíše rovinky

A na samý konec našeho prodlouženého víkendu jsme se vykoupali ve smaragdovém “moři” Solné komory a to v jezeře Attersee. 

 

Filip z Montagne - přátelé hor

Filip z Montagne - přátelé hor

Filip je zakladatelem a hlavním hnacím motorem naší Montagne – přátelé hor.

Je to náš certifikovaný horský průvodce, který se specializuje na letní a zimní akce v horách – v létě ho najdeš především v rakouských Alpách, na které se specializuje, v zimě ho potkáš na skialpových prkénkách či sněžnicích v Krkonoších.

Pokud není v horách, tak stojí pevně na zemi, i když si občas „skočí“ nějaký latinskoamerický tanec nejlépe v rytmu salsy, bachaty nebo kizomby.