S Montagne přátelé hor nejedeš nikdy sám!

Můj příběh, proč jsem se stal horským průvodcem

Co bylo před tím

Zdraví Tě Filip – jeden z mnoha přátel hor. Na horách se pohybuji odmalička, kdy mně a mého bráchu s jejich krásou seznamovali, jak jinak, mí skvělí rodiče. I když to ze začátku “drhlo”, znáte to, všetečné dětské otázky – Kdy už tam budem? A fakt musíme do toho prudkýho kopce? A proč nemůžeme jako ostatní děti “brousit” sjezdovky? Ale postupně jsem si je zamiloval a jsou prostě v mé DNA a život bez nich si nedovedu představit.

Horám se intenzivněji věnuji posledních 10 let, postupně jsem začal zjišťovat, že se potřebuji o nich naučit něco víc a tak jsem se v roce 2013 rozhodl přihlásit se na kurz horského průvodce. Kurz jsem úspěšně dokončil v roce 2019 a od té doby se začal psát příběh jménem Montagne – přátelé hor. A proč hory? Svoji pracovní kariéru se pohybuji ve světě projektů hlavně těch “nulajedničkových” a hory jsou pro mě útočištěm, jak se rychle zbavit stresu a načerpat novou sílu a energii.

A co bylo potom

Posláním Montagne – přátelé hor je bezpečně provádět klienty po letních a zimních horách při různých aktivitách – od turistiky včetně té vysokohorské přes ferratová dobrodružství až po zimní dobrodružství na sněžnicích nebo skialpových prkénkách, která znamenají svět. Mojí vášní je seznámit vás s nádhernými místy, která jsem si zamiloval. Každý rok se pro Vás snažím objevovat nové lokality a tyto s vámi sdílet na svých akcích.

Hory pro mě znamenají relax, odreagování, fyzickou námahu spojenou s duševním odpočinkem, a hlavně příjemný čas strávený s kamarády a klienty.

Když jsem v nížinách, tak stojím pevně na zemi a svůj volný čas trávím sportem, na fitko mě moc neužije, takže mně najdeš někde běhat v lese, jezdit na horském kole, bruslit na inline bruslích nebo v zimě na skatových lyžích a sjezdovkách. A večery trávím nejradějí někde ve společnosti kamarádů a kamarádek – s těmi občas i v rytmu latinsko-amerických tanců.

Filipovy horské statistiky

10 +
Uskutečněných akcí
10 +
Spokojených přátel hor
10 +
Zážitků a úsměvů
Sleduj Montagne na Instagramu