Nízké Taury a údolí Kleinarl nás uchvátily

Víkend v Nízkých Taurách 18.09. – 20.09.2020 aneb tradiční akce se starou horskou partou – okolí údolí Kleinarlu je překrásné včetně magické hory Mosermandlu (2.680 m.n.m.), která je impozantní.

Během našeho cykloprojektu STONEMAN TAURISTA v srpnu 2020 mně zaujala oblast Radstadtské Taury (část Nízkých Taur) a proto jsem nelenil, dobře naplánoval nový cíl a za měsíc jsme vyrazili na víkend do romantického údolí Kleinarl, kde nás čekalo  jezero Tappenkarsee a přespání v nádherné chalupě u jezera a pozorování noční oblohy.

Větrná hladina jezera Tappenkarsee v nadmořské výšce cca 1.800 m.n.m., u kterého leží chalupa stejného jména, kde jsme strávili sobotní noc.

Přítoky z horských bystřin napájí jezero Tappernkarsee

Sobotní den byl skutečně krásně slunečný, ale hodně dlouhý a výživný – opravdu jsme se nemohli “producírovat” – výstup na Mosermandl (2.680 m.n.m.) nebyla jednoduchá túra; celkem jsme urazili za den 27 km a zdolali 2.300 výškových metrů.

Sobota je ve znamení neustálého stoupání a získávání nadmořské výšky

Nízké Taury jsou nádherné pohoří

A zde se již kocháme výhledy z nejvyššího bodu naší akce a to z vrcholu Mosermandlu (2.680 m.n.m.)

Pohledy z vrcholu jsou skutečně impozantní na všechny světové strany 

Takové krásné fotky děláme na našich výpravách do hor všem- stačí zainvestovat do pěkně barevného outdoorového vybavení a trochu fyzičky se taky hodí.

Zde na obrázku Tomáš – absolvent několika Ironmanů

Na neděli máme naplánovaný pohodovější den; nicméně čeká nás cca 20 km trasa, která částečně kopíruje tzv. Salzburger Almenweg – volně přeloženo cesta po salzburských salaší.

Hned ráno, jakmile vyrazíme, potkáváme divoké koně – v Rakousku, cože?

Jedna společná skupinovka na hřebenové cestě, která byla celý den lemována nádhernými výhledy do okolí 

A na salzburské cestě salašemi musíme pohostinnost samozřejmě vyzkoušet

Krásné výhledy severním směrem a to do spolkové země Salzbursko – vlevo na obzoru masiv Hochkönigu. 

Filip z Montagne - přátelé hor

Filip z Montagne - přátelé hor

Filip je zakladatelem a hlavním hnacím motorem naší Montagne – přátelé hor.

Je to náš certifikovaný horský průvodce, který se specializuje na letní a zimní akce v horách – v létě ho najdeš především v rakouských Alpách, na které se specializuje, v zimě ho potkáš na skialpových prkénkách či sněžnicích v Krkonoších.

Pokud není v horách, tak stojí pevně na zemi, i když si občas „skočí“ nějaký latinskoamerický tanec nejlépe v rytmu salsy, bachaty nebo kizomby.