Léto v rakouských “Yosemitech” na jedničku

Akce v “Yosemitech” – prodloužený víkend 03.07- 06.07.2020 – se vydařila na jedničku, víkend byl slunečný, krásně jsme se opálili, nachodili jsme 45 km s převýšením atakujícím 3.000 výškových metrů. A nejdůležitější byla fajn parta usměvavých přátel hor.

Takovou krásu musíš sdílet a vyrazili jsme na akci s Montagne – přátelé hor a vylezli jsme i na nejvyšší horu národního parku Gesäuse Hochtor (2.369 m.n.m.).

Příprava na akci začíná již doma – vše sbaleno, takže vstříc do rakouských Yosemit

První den nás čeká aklimatizační túra a po 2 hodinách pochodu z horské vesničky Johnsbach máme možnost odpočinku na horské chalupě Mödlinger hütte.

Mödlinger hütte v nadmořské výšce 1.523 m.n.m. v celé své kráse

Hřebenovou túrou se vracíme zpět do vesničky Johnsbach a využíváme krásné fotopointy – no, vždyť to pořád říkám – ženy, dívky, holky, slečny – hurá do hor za dobrodružstvím a překonáváním sebe sama.

Hory něžnému pohlaví sluší – snad to je gendrově vyvážené prohlášení 🙂

Hory se po červnových deštích krásně zazelenaly a louky byly plné nádherných alpských kytiček – ráj pro milovníky flóry.

Pohled na horu Grosser Ödstein

Filip z Montagne - přátelé hor

Filip z Montagne - přátelé hor

Filip je zakladatelem a hlavním hnacím motorem naší Montagne – přátelé hor.

Je to náš certifikovaný horský průvodce, který se specializuje na letní a zimní akce v horách – v létě ho najdeš především v rakouských Alpách, na které se specializuje, v zimě ho potkáš na skialpových prkénkách či sněžnicích v Krkonoších.

Pokud není v horách, tak stojí pevně na zemi, i když si občas „skočí“ nějaký latinskoamerický tanec nejlépe v rytmu salsy, bachaty nebo kizomby.