Kurz v Krkonoších byl plný slunce

Základní skialpový kurz v Krkonoších v termínu 13.02. – 14.02.2021 se vydařil, počasí bylo úžasné, rána byla sice mrazivá, ale už dopoledne nás začaly zahřívat sluneční paprsky, kterých bylo tento víkend požehnaně.

Rokytnice a okolí včetně kulisy ledem a sněhem zasypané Lysé hory nás přivítaly s otevřenou náručí a freeridové sjezdy nám okořenily perfektně strávený víkend na horách.
Ráno nás překvapilo nejen mrazivou teplotou -12 stupňů pod bodem mrazu, ale i nedostatečným seznámením mých klientů se skialpovým vybavením ze strany personálu půjčovny vybavení.

Po překonání prvotních problémů s nastavením vybavení se vydáváme vstříc slunečnému, ale mrazivému dni, výškové metry a vzdálenost ukrajujeme ve svižném tempu a za chvílí se již vyhříváme na slunci při výstupu.

Pavel „krájí“ výškové metry sjezdovkou přímo vzhůru pod chalupou Lovčenka

Trasu našeho sobotního výletu pohodově „ukrajujeme“ a přes Mumlavský potok se dostáváme do stoupání k rozcestí „U čtyř pánů“.

 

Při stoupání od Mumlavského potoka nacházíme krásné „Instagram“ fotospoty, kterých patřičně využijeme

Další průchozím bodem, který nás během dnešního dne čeká, je nejvyšší bod naší výpravy, a to Lysá hora. Dnes je na Lysé hoře plno, spousta skialpových nadšenců chce využít dnešní krásný den a užít si s kamarády fajn den v horách.

Na vrcholu Lysé hory sundáváme pásy, přepínáme lyžáky do sjezd módu a hurá freeridem dolů směr Dvoračky a Rokytnice.

Na Lysé hoře sice fučí, ale když máš pevný krok a statné paže a stehna z posilovny, nic Tě nerozhodí.

Filip z Montagne - přátelé hor

Filip z Montagne - přátelé hor

Filip je zakladatelem a hlavním hnacím motorem naší Montagne – přátelé hor.

Je to náš certifikovaný horský průvodce, který se specializuje na letní a zimní akce v horách – v létě ho najdeš především v rakouských Alpách, na které se specializuje, v zimě ho potkáš na skialpových prkénkách či sněžnicích v Krkonoších.

Pokud není v horách, tak stojí pevně na zemi, i když si občas „skočí“ nějaký latinskoamerický tanec nejlépe v rytmu salsy, bachaty nebo kizomby.