VÍKENDOVÝ SKIALPOVÝ KURZ V KRKONOŠÍCH

2 denní putování po krkonošských pláních, hřebenech a vrcholech včetně výstupu na nejvyšší horu SNĚŽKU (1.602 m.n.m.) – zimní pohádka pro pohodové horaly v našich nejvyšších horách, nutná dobrá kondice a středně pokročilé lyžařské dovednosti.

POPIS AKCE:

Už dlouho sníš o příjemném poznání krás Krkonoš na skialpových prkénkách? Připoj se k nám na víkendovou ochutnávku skialpinismu. Jedná se o středně náročnou akci – je nezbytné být středně pokročilý lyžař s alespoň základními zkušenostmi sjezdu ve volném terénu a také je potřeba mít relativně slušnou fyzičku – túry se absolvují s batohem (ideálně kolem 35 až 40 litrů).

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení (včetně nepromokavé bundy a kalhot, 2 rukavice – na výstup slabší, na sjezd teplejší, čepice, šátek, čelenku, funkční prádlo včetně izolační vrstvy (softshelka nebo lehčí péřovka) apod.), opal. krém, sluneční brýle, lyžařské brýle, čelovka, helma, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu.

Dále je potřeba si v outdoor půjčovně (Hudy sport, Namche, Skialp Praha, atd.) vypůjčit skialpové lyže včetně stoupacích pásů, boty, hole.

Sraz je v sobotu v 09:00 hodin na parkovišti Kaplička v Peci pod Sněžkou (50.6983594N, 15.7364133E).

CENA: 1.990 Kč

Cena obsahuje:

 • Vedení akce zkušeným horským průvodcem;
 • Zapůjčení lavinové výbavy (pípák, sonda a lopata) a helmy.

Cena neobsahuje:

 • Ubytování a stravování na horské boudě;
 • Doprava tam i zpět – řešeno ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, amortizaci mezi členy posádky v autě;
 • Půjčení skialpového vybavení (lyže včetně stoupacích pásů, boty, hole);
 • Všechny ostatní náklady.

Skialpový přechod v Krkonoších


DOPRAVA:

Doprava je řešena individuálně, z důvodu úspory nákladů se domlouváme na spolujízdě – v tom případě je odjezd z Prahy plánován v sobotu ráno v 6:00 hodin (sraz na K+R parkovišti u stanice metra B Černý Most, Praha 9). Návrat zpět do Prahy bude v neděli ve večerních hodinách.

Příspěvek na naftu je 150 Kč až 300 Kč/osoba v závislosti na počtu lidí v autě.

UBYTOVÁNÍ:

V sobotu budeme ubytování na horské chalupě Děčínská bouda na Růžohorkách – na chalupě je možnost zaplatit si polopenzi tj. večeři a snídani. Platba za ubytování na horské chalupě je možná pouze v hotovosti a každý účastník ji platí na místě chataři.

ITINERÁŘ VÝLETU*:

 1. den (Pec pod Sněžkou – výstup Obřím dolem – bývalá Obří bouda – Sněžka – Růžohorky lanovka – Děčínská bouda na Růžohorkách)
  Celková délka 11,5 km
  Stoupání ↑ 850 m
  Doba túry: cca 6 – 7 hodin
 2. den (Děčínská bouda na Růžohorkách – Pec pod Sněžkou – Modrý důl – Výrovka – Chalupa na Rozcestí – Severka – Pec pod Sněžkou)
  Celková délka 15 km
  Stoupání ↑ 700 m
  Doba túry: cca 6 – 7 hodin

* Organizátor výletu si vyhrazuje právo upravit trasu a výběr chalupy a to s ohledem na aktuální sněhové a meteorologické podmínky především s ohledem na výskyt lavin. Místo ubytování se může měnit v důsledku obsazenosti chalupy.
Zároveň se výlet se v případě nepříznivých podmínek ruší před začátkem samotné akce (předpověď vytrvalého deště a jiné extrémně nepříznivé počasí, výrazné riziko lavin) – samozřejmostí je vrácení plné zaplacené ceny!.