Letní treková perla v rakouských „Yosemitech“ – 03. 07. – 06. 07. 2020

POPIS AKCE:

Už dlouho sníš o příjemné středně náročné turistice v Alpách? Připoj se k nám na výlet do Ennstálských Alp. Pojeď s námi do nejmladšího rakouského národního parku Gesäuse včetně výstupu na nejvyšší horu Hochtor (2.369 m.n.m.) – hledám pohodové horaly na poznávání tohoto nádherného koutu Alp, nutná dobrá kondice, zkušenosti mám a oblast znám.

FOTKY Z AKCE:

Jedná se o středně náročnou akci – je nezbytné mít základní zkušenosti pohybu v horském terénu a také je potřeba mít slušnou fyzičku – túry se absolvují s batohem (ideálně kolem 35 až 40 litrů), kde si nesete všechny své věci. Výstup na nejvyšší vrchol Hochtor není klasická feráta, ale je zde pár míst, kde se přilba a materiál k dojištění hodí.

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení (včetně nepromokavé bundy a kalhot), EURa na ubytování a jídlo na chalupě (PLATBA V HOTOVOSTI), opal. krém, brýle, kvalitní turistické boty, dostatek vody (nejméně 2 litry),  jídlo na denní túru, LEHKÝ SKLADNÝ SPACÁK – VLOŽKA DO SPACÁKU AKTUÁLNĚ NENÍ NA CHALUPÁCH POVOLENA, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu. Ideálním, ale ne nezbytným pomocníkem jsou trekové hole.

CENA: 2.390 Kč

Cena obsahuje:

  • Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce;
  • Zapůjčení přilby, ploché smyce a karabiny;
  • Příprava itineráře akce a poradenství (vybavení, předpověď počasí, túry, online mapy);
  • Zajištění rezervace ubytování – vlastní úhradu ubytování včetně jídla si platí každý účastník sám; zároveň případné storno ubytování a poplatek za storno je záležitostí každého účastníka.

Cena neobsahuje (všechny ostatní náklady, a to především):

  • Cestovní pojištění pro adrenalinové sporty (doporučujeme si zřídit pojištění Alpenverein případně jiné pojištění pro adrenalinové sporty – Česká pojišťovna, AXA, UNIQA) – zřízení a zaplacení tohoto pojištění je podmínkou účasti na této akci;
  • Ubytování – v pátek a sobotu budeme ubytováni v kempu v turistické ubytovně (http://www.landesforste.at/index.php?id=29). Více informací na výše uvedených internetových stránkách – cena ubytování je cca 15 EUR/noc/osoba, bez stravy. V neděli budeme ubytováni v horské chalupě Alpenvereinu Hesshütte (http://www.hesshuette.at/). Více informací na výše uvedené internetové stránce – cena ubytování na chalupě cca 13 EUR/noc/osoba pro členy Alpenverein, 25 EUR/noc/osoba pro nečleny, bez stravy). Vlastní spacák s sebou;
    Stravování – každý si řeší individuálně – na chalupě je možné si objednat polopenzi cca 30 EUR/osoba/den, snídani za 12 EUR/osoba a večeře za 18 EUR/osoba;
  • Doprava tam i zpět – řešeno ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známku, poplatky za tunely a mýtné, amortizaci mezi členy posádky v autě – cca 500 Kč/osoba – záleží na obsazenosti auta.

PROGRAM:

1. den (pátek) –  Pokud využijete spolujízdu, tak z Prahy je odjezd plánován v pátek v 17:00 hodin, abychom se do oblasti dostali co nejdříve – sraz na parkovišti OBI na Chodově. Večer ubytování v turistické ubytovně v kempu Gstatterboden u řeky Enns.

2. den (sobota) –  ráno po snídaní nás čeká lehčí celodenní aklimatizační túra v okolí obce Johnsbach s nádherným výhledem na vrcholky národního parku, občerstvit se můžeme kolem poledne v romantické chalupě Mödlinger hütte (1.523 m.n.m.), následně nás čeká hřebenová cesta přes vrcholy Spielkogel a Anhartskogel a sestup zpět k autům a odjezd zpět na naší základnu do kempu.

(Johnsbach 800 m – Mödlinger hütte 1.523 m –  Johnsbach 800 m)
Celková délka 16,5 km
Stoupání ↑ 1.150 m
Klesání ↓ 1.150 m
Doba túry: cca 7 až 8 hodin

3. den (neděle) – čeká nás celodenní túra s výstupem na nejvyšší vrchol Hochtor (2.369 m.n.m.) z vesničky Johnsbach. Nejprve vede turistická cesta po alpské louce a pak se zvedá masivem až na vrchol Hochtoru (zde se pokocháme panoramatickými výhledy z vrcholu na celou oblast národního parku Gesäuse), následně nás čeká sestup po cestě Josefinensteig – jedná se o turistickou cestu na exponovaných úsecích zajištěnou ocelovými lany. Na chatu Hesshütte (1.699 m.n.m.) dorazíme během odpolednekdy si dáme pozdější oběd a ubytujeme se. Večer si užijeme atmosféru a pohostinnost typické horské chalupy.

(Johnsbach 894 m– Hochtor 2.369 m – Hess hütte 1.699 m)
Celková délka 7,5 km
Stoupání ↑ 1.440 m
Klesání ↓ 620 m
Doba túry: cca 8 – 9 hodin.

4. den (pondělí) –  pondělí bude pojato v odpočinkovějším módu, čeká nás sestup zpět do údolí nádherným údolím Sulzkar až k řece Enns, kde můžeme příjemně relaxovat (možnosti koupání ve smaragdové řece) před návratem do Prahy.

(Hess hütte 1.699 m – Gstatterboden 600 m)
Celková délka 15 km
Stoupání ↑ 300 m
Klesání ↓ 1.400 m
Doba túry: cca 6 až 7 hodin

Organizátor výletu si vyhrazuje právo upravit výběr cesty s ohledem na aktuální podmínky.
Zároveň se výlet se v případě nepříznivých podmínek ruší před začátkem samotné akce (předpověď vytrvalého deště a jiné extrémně nepříznivé počasí) – samozřejmostí je vrácení plné zaplacené ceny!