Letní nenáročná turistika v okolí rakouských jezer – 27. 07. – 29. 07. 2020

POPIS AKCE:

Chceš vyrazit na prázdninový výlet do Solné komory k nádherným smaragdovým jezerům a na pohodovou horskou turistiku? Zároveň se můžeš těšit na kaskády a přírodní bazény horského potoka Gimbach.  Hledám pohodové nenáročné horaly na poznávání tohoto nádherného koutu Alp, nutná průměrná kondice, zkušenosti mám a oblast znám.

FOTKY Z AKCE:

Jedná se o lehce až středně náročnou akci – je nezbytné mít základní zkušenosti pohybu v horském terénu a také je potřeba mít slušnou fyzičku – túry se absolvují s batohem (ideálně kolem 35 až 40 litrů), kde si nesete všechny své věci.

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení (včetně nepromokavé bundy a kalhot), opal. krém, brýle, kvalitní turistické boty, dostatek vody (nejméně 2 litry),  jídlo na denní túru, plavky, ručník, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu. LEHKÝ SKLADNÝ SPACÁK – VLOŽKA DO SPACÁKU AKTUÁLNĚ NENÍ NA CHALUPÁCH POVOLENA, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu. Ideálním, ale ne nezbytným pomocníkem jsou trekové hole.

CENA: 1.990 Kč

Cena obsahuje:

  • Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce;
  • Zapůjčení trekových holí;
  • Příprava itineráře akce a poradenství (vybavení, předpověď počasí, túry, online mapy);
  • Zajištění rezervace ubytování – vlastní úhradu ubytování včetně jídla si platí každý účastník sám; zároveň případné storno ubytování a poplatek za storno je záležitostí každého účastníka.

Cena neobsahuje (všechny ostatní náklady, a to především):

  • Cestovní pojištění pro adrenalinové sporty (je nezbytné si zřídit pojištění Alpenverein případně jiné pojištění pro adrenalinové sporty – Česká pojišťovna, AXA, UNIQA) – zřízení a zaplacení tohoto pojištění je podmínkou účasti na této akci;
  • Ubytování –  budeme ubytováni v horské chalupě Alpenvereinu Almtalerhaus (https://www.almtalerhaus.com/). Více informací na výše uvedené internetové stránce – cena ubytování na chalupě cca 12 EUR/noc/osoba pro členy Alpenverein, 24 EUR/noc/osoba pro nečleny, bez stravy). LEHKÝ SKLADNÝ SPACÁK – VLOŽKA DO SPACÁKU AKTUÁLNĚ NENÍ NA CHALUPÁCH POVOLENA;
    Stravování – každý si řeší individuálně – na chalupě je možné si objednat polopenzi cca 30 EUR/osoba/den, snídani za 12 EUR/osoba a večeře za 18 EUR/osoba;
  • Doprava tam i zpět – řešeno ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známku, poplatky za tunely a mýtné, amortizaci mezi členy posádky v autě – cca 500 Kč/osoba – záleží na obsazenosti auta.

PROGRAM:

1. den (pondělí) –  Z Prahy je odjezd plánován v pondělí v 06:00 hodin, abychom se do oblasti dostali co nejdříve – nástup Praha – Chodov (parkoviště u OBI). Příjezd do Solné komory bude kolem poledne. Poté nás čeká kratší výlet u jezera Attersee a to konkrétně do údolí potoka Weissenbachtal a dále k potoku Gimbach, který vytváří ve svém korytě kaskády a přírodní bazény.

2. den (úterý) – Čeká nás celodenní túra nad jezerem Attersee v oblasti pohoří Höllengebirge poblíž vesničky Steinbach am Attersee, která nabízí nádherné výhledy jezera a hory Solné komory. Po túře se opět přesuneme na naší horskou chalupu Almtalerhaus.

3. den (středa) – ráno nás čeká nenáročný výlet kolem krásného jezera Almsee a odpoledne přesun k jednomu z velkých jezer Solné komory (Attersee, Traunsee, Hintersee nebo Wolfgangsee), kde bude možnost se vykoupat.  Po příjemném osvěžení v jezeře návrat do Prahy, kam se dostaneme ve večerních hodinách.

Organizátor výletu si vyhrazuje právo upravit výběr cesty s ohledem na aktuální podmínky.
Zároveň se výlet se v případě nepříznivých podmínek ruší před začátkem samotné akce (předpověď vytrvalého deště a jiné extrémně nepříznivé počasí) – samozřejmostí je vrácení plné zaplacené ceny!