Krásy Slovinska – Julské Alpy, Bohinjské jezero a smaragdové řeky Soča a Koritnica – 27.08. – 30.08.2020

POPIS AKCE:

Už dlouho sníš o příjemné středně náročné turistice v Alpách? Vyraž s námi do stále více oblíbenější přesto magické destinace a to do slovinských Alp. Čeká náš vyvážený program perfektně namíchaný horskými túrami, ale i poznáváním vodního živlu. Podíváme se na vrcholy Kanjavec (2.569 m.n.m.), který leží s samém srdci Triglavského národního parku, dále se podíváme na vrchol Mangart (2.679 m.n.m.) na slovinsko-italské hranici – hledám pohodové horaly na poznávání tohoto nádherného koutu Alp, nutná dobrá kondice, zkušenosti mám a oblast znám.

FOTKY Z AKCE:

Jedná se o středně náročnou akci – je nezbytné mít základní zkušenosti pohybu v horském terénu a také je potřeba mít slušnou fyzičku – túry se absolvují s batohem (ideálně kolem 35 až 40 litrů), kde si nesete všechny své věci. Sobota nás čeká spíše v relax módu a bude objevovat vodní krásky Slovinska – řeky Koritincu a Soču a prohlédneme si Bohinjské jezero – samozřejmě bude možnost koupání pro otužilé..

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení (včetně nepromokavé bundy a kalhot), EURa na ubytování a jídlo na chalupě (PLATBA V HOTOVOSTI), opal. krém, brýle, kvalitní turistické boty, dostatek vody (nejméně 2 litry),  jídlo na denní túru, LEHKÝ SKLADNÝ SPACÁK – VLOŽKA DO SPACÁKU AKTUÁLNĚ NENÍ NA CHALUPÁCH POVOLENA, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu. Ideálním, ale ne nezbytným pomocníkem jsou trekové hole.

CENA: 2.890 Kč

Cena obsahuje:

  • Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce;
  • Zapůjčení horolezecké přilby;
  • Příprava itineráře akce a poradenství (vybavení, předpověď počasí, túry, online mapy);
  • Zajištění rezervace ubytování – vlastní úhradu ubytování včetně jídla si platí každý účastník sám; zároveň případné storno ubytování a poplatek za storno je záležitostí každého účastníka.

Cena neobsahuje (všechny ostatní náklady, a to především):

  • Cestovní pojištění pro adrenalinové sporty (doporučujeme si zřídit pojištění Alpenverein případně jiné pojištění pro adrenalinové sporty – Česká pojišťovna, AXA, UNIQA) – zřízení a zaplacení tohoto pojištění je podmínkou účasti na této akci – budeme se pohybovat v nadmořských výškách do 2.800 m.n.m, takže je třeba s tím počítat při sjednávání pojištění;
  • Ubytování – ve čtvrtek a pátek budeme ubytováni v turistické chalupě Koča pri Triglavskih jezerih. Více informací včetně ceny je uvedena v odkazu, pozor cena je bez stravy. V sobotu budeme ubytováni v jednom z kempů v horské vesnici Bovec (například v českém kempu Base Camp Bovec)Vlastní spacák s sebou;
    Stravování – každý si řeší individuálně – na chalupě je možné si objednat polopenzi – ceny viz odkaz výše;
  • Doprava tam i zpět – řešeno ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známku, poplatky za tunely a mýtné, amortizaci mezi členy posádky v autě – cca 1.000 Kč/osoba – záleží na obsazenosti auta.

PROGRAM:

1. den (čtvrtek) –  Pokud využijete spolujízdu, tak z Prahy je odjezd plánován ve čtvrtek v 06:00 hodin, abychom se do oblasti dostali co nejdříve – sraz na parkovišti OBI na Chodově. Večer ubytování v turistické chatě Koča pri Triglavskih jezerih. Výstup nám zabere od Bohinjského jezera cca 3,5 hodiny, převýšení 1.100 výškových metrů.

2. den (pátek) –  ráno po snídaní nás čeká celodenní túra údolím sedmi triglavských jezer s nádhernými výhledy na jezera a vrcholky Triglavského národního parku, občerstvit se můžeme kolem poledne v horské chalupě Zasavska koča na Prehodavcih (2.050 m.n.m.), následně nás čeká výstup na vrchol Kanjavec (2.569 m.n.m.), ze kterého je impozantní výhled na nejvyšší horu Slovinska Triglav (2.864  m.n.m.). Poté nás čeká již sestup zpět k naší chalupě Koča pri Triglavskih jezerih, kde strávíme druhou noc.

(Koča pri Triglavskih jezerih 1.700 m – Kanjavec 2.569 m –  Koča pri Triglavskih jezerih 1.700 m)
Celková délka 16 km
Stoupání ↑ 1.230 m
Klesání ↓ 1.230 m
Doba túry: cca 9 až 10 hodin

3. den (sobota) – čeká nás sestup zpět k Bohinjskému jezeru a přesun ke smaragdovým řekám Soče a Koritnici. Sobotní den bude pojat více v relax módu, budeme dělat na zajímavých místech kolem těchto řek s možností koupání. Navečer přesun do českého kempu v Bovci a volná zábava.

4. den (neděle) –  neděle bude ve znamení výstupu na vrchol Mangart (2.679 m.n.m.) na slovinsko -italské hranici. Den začneme asi hodinovým přesunem autem k parkovišti do sedla Mangartu a pak již turisticky hurá na vrchol. Po zdolání vrcholu a bezpečném návratu, naskočíme do auta a čeká nás cesta do Prahy, kam se dostaneme kolem půlnoci.

(parkoviště pod Mangartom 1.970 m – Mangart 2.679 m – parkoviště pod Mangartom 1.970 m)
Celková délka 5 km
Stoupání ↑ 700 m
Klesání ↓ 700 m
Doba túry: cca 6 hodin

Organizátor výletu si vyhrazuje právo upravit výběr cesty s ohledem na aktuální podmínky.
Zároveň se výlet se v případě nepříznivých podmínek ruší před začátkem samotné akce (předpověď vytrvalého deště a jiné extrémně nepříznivé počasí) – samozřejmostí je vrácení plné zaplacené ceny!