Babí léto v rakouských „Yosemitech“ – 26. 09. – 28. 09. 2020

POPIS AKCE:

Už dlouho sníš o příjemné středně náročné turistice v Alpách? Připoj se k nám na výlet do Ennstálských Alp. Pojeď s námi do nejmladšího rakouského národního parku Gesäuse, jenž je právem srovnáván s Yosemitským národním parkem v Kalifornii – hledám pohodové horaly na poznávání tohoto nádherného koutu Alp, nutná dobrá kondice, zkušenosti mám a oblast znám.

FOTKY Z AKCE:

Jedná se o středně náročnou akci – je nezbytné mít základní zkušenosti pohybu v horském terénu a také je potřeba mít slušnou fyzičku – túry se absolvují s batohem (ideálně kolem 35 až 40 litrů), kde si nesete všechny své věci.

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení (včetně nepromokavé bundy a kalhot), EURa na ubytování a jídlo na chalupě (PLATBA V HOTOVOSTI), opal. krém, brýle, kvalitní turistické boty, dostatek vody (nejméně 2 litry),  jídlo na denní túru, LEHKÝ SKLADNÝ SPACÁK – VLOŽKA DO SPACÁKU AKTUÁLNĚ NENÍ NA CHALUPÁCH POVOLENA, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu. Ideálním, ale ne nezbytným pomocníkem jsou trekové hole – možnost zapůjčení v naší půjčovně.

CENA: 2.390 Kč

Cena obsahuje:

  • Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce;
  • Zapůjčení přilby;
  • Příprava itineráře akce a poradenství (vybavení, předpověď počasí, túry, online mapy);
  • Zajištění rezervace ubytování – vlastní úhradu ubytování včetně jídla si platí každý účastník sám; zároveň případné storno ubytování a poplatek za storno je záležitostí každého účastníka.

Cena neobsahuje (všechny ostatní náklady, a to především):

  • Cestovní pojištění pro adrenalinové sporty (doporučujeme si zřídit pojištění Alpenverein případně jiné pojištění pro adrenalinové sporty – Česká pojišťovna, AXA, UNIQA) – zřízení a zaplacení tohoto pojištění je podmínkou účasti na této akci;
  • Ubytování – v horské chalupě Alpenvereinu Mödlinger hütte. Více informací na výše uvedené internetové stránce – cena ubytování na chalupě cca 16 EUR/noc/osoba pro členy Alpenverein, 26 EUR/noc/osoba pro nečleny, bez stravy). VLASTNÍ SPACÁK S SEBOU;
    Stravování – každý si řeší individuálně – na chalupě je možné si objednat polopenzi cca 30 EUR/osoba/den, snídani za 12 EUR/osoba a večeře za 18 EUR/osoba;
  • Doprava tam i zpět – řešeno ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známku, poplatky za tunely a mýtné, amortizaci mezi členy posádky v autě – cca 500 Kč/osoba – záleží na obsazenosti auta.

PROGRAM:

1. den (sobota) –  Pokud využijete spolujízdu, tak je z Prahy odjezd plánován v sobotu v 06:00 hodin, abychom se do oblasti dostali co nejdříve – sraz na parkovišti OBI na Chodově. Po příjezdu nás čeká aklimatizační túra v okolí obce Johnsbach s nádherným výhledem na vrcholky národního parku, hřebenová cesta, která vede přes vrcholy Spielkogel a Anhartskogel, nás navečer dovede až k romantické chalupě Mödlinger hütte (1.523 m.n.m.) – ta bude naším útočištěm během celé akce.

(Johnsbach 800 m – Spielkogel 1.731 m –  Mödlinger hütte 1.523 m)
Celková délka 12 km
Stoupání ↑ 1.170 m
Klesání ↓ 400 m
Doba túry: cca 6 až 7 hodin

2. den (neděle) – čeká nás celodenní túra s výstupem na krásné vrcholy Admonter Kabling (2.196 m.n.m.) a Sparafeld (2.247 m.n.m.). Nejprve vede turistická cesta po alpské louce a pak se zvedá obtížnějším terénem k vrcholům  (zde se pokocháme panoramatickými výhledy na celou oblast národního parku Gesäuse). Při zpáteční cestě se můžeme naobědvat na horské chalupě Klinke hütte. Večer si užijeme atmosféru a pohostinnost naší horské chalupy Mödlinger hütte.

(Johnsbach 894 m– Sparafeld 2.247 m – Mödlinger hütte 1.523 m)
Celková délka 15 km
Stoupání ↑ 1.470 m
Klesání ↓ 1.470 m
Doba túry: cca 8 – 9 hodin.

3. den (pondělí) – čeká nás sestup zpět do údolí k potoku Johnsbach, podle kterého se dostaneme k k odbočce směřující k chalupě Haindlkar hütte. Chalupu využijeme pro občerstvení a pokocháme se nádherným pohledem na masiv nejvyšší hory národního parku Hochtor (2.369 m.n.m.) a následně už sestup k řece Enns a odjezd do Prahy.

(Mödlinger hütte 1.523 m – Haindlkar hütte 1.200 m – Johnsbach 600 m)
Celková délka 14 km
Stoupání ↑ 700 m
Klesání ↓ 1.600 m
Doba túry: cca 7 až 8 hodin

Organizátor výletu si vyhrazuje právo upravit výběr cesty s ohledem na aktuální podmínky.
Zároveň se výlet se v případě nepříznivých podmínek ruší před začátkem samotné akce (předpověď vytrvalého deště a jiné extrémně nepříznivé počasí) – samozřejmostí je vrácení plné zaplacené ceny!