Letní relax na pomezí Solné komory a Mrtvých hor – 10. 08. – 11. 08. 2019

POPIS AKCE:

Chceš vyrazit na víkend do Solné komory k nádherným smaragdovým jezerům a zvládnout příjemné středně náročné treky?  Hledám pohodové nenáročné horaly na poznávání tohoto nádherného koutu Alp, nutná dobrá kondice, zkušenosti mám a oblast znám.

Jedná se o lehce až středně náročnou akci – je nezbytné mít základní zkušenosti pohybu v horském terénu a také je potřeba mít slušnou fyzičku – túry se absolvují s batohem (ideálně kolem 35 až 40 litrů), kde si nesete všechny své věci.

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení (včetně nepromokavé bundy a kalhot), opal. krém, brýle, kvalitní turistické boty, dostatek vody (nejméně 2 litry),  jídlo na denní túru, spacák, karimatku, stan, plavky, ručník, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu. Ideálním, ale ne nezbytným pomocníkem jsou trekové hole.

CENA: 0 Kč – jedná se o nekomerční akci

DŮLEŽITÉ: Jedná se o nekomerční akci, takže Vaše účast je na Vaší vlastní zodpovědnost. 

DŮLEŽITÉ INFORMACE:

  • DOPORUČUJI SI ZŘÍDIT cestovní pojištění  (pojištění Alpenverein případně jiné pojištění pro adrenalinové sporty – AXA, UNIQA);
  • Ubytování bude v sobotu řešeno buď v kempu, nebo na divoko pod širákem. Alternativní možnost je přespání na jedné z horských chat  – cena ubytování na chalupě cca 13 EUR pro členy Alpenverein, 25 EUR pro nečleny, bez stravy – polopenze je cca za 33 EUR/osoba). V chatách jsou teplé deky k použití. Vlastní spacák či vložka do spacáku s sebou;
  • Stravování – každý si řeší individuálně – v neděli mají supermarkety zavřeno, je potřeba na to myslet;
  • Doprava tam i zpět – řešeno formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známku, poplatky za tunely a mýtné, amortizaci mezi členy posádky v autě – cca 500 Kč/osoba – záleží na obsazenosti auta.

PROGRAM:

1. den (sobota) –  Z Prahy je odjezd plánován v sobotu v 05:45 hodin, abychom se do oblasti dostali co nejdříve – nástup Praha – Chodov (parkoviště u OBI). Příjezd do Solné komory bude kolem poledne a následně se vydáme na cca 6 hodinovou túru nad jezerem Attersee v oblasti Höllengebirge poblíž vesničky Steinbach am Attersee. Navečer přesun k přespání – kemp, chalupa anebo spaní na divoko.

2. den (neděle) – ráno nás čeká nenáročný výlet kolem krásného jezera Almsee a odpoledne přesun k jednomu z velkých jezer Solné komory (Attersee, Traunsee nebo Wolfgangsee) a koupačka.  Po příjemném osvěžení v jezeře návrat do Prahy, kam se dostaneme v pozdních večerních hodinách.

Organizátor výletu si vyhrazuje právo upravit výběr cesty s ohledem na aktuální podmínky.
Zároveň se výlet se v případě nepříznivých podmínek ruší před začátkem samotné akce (předpověď vytrvalého deště a jiné extrémně nepříznivé počasí).

FOTKY Z AKCE: