Babí léto v rakouských „Yosemitech“ – 28. 09. – 29. 09. 2019

POPIS AKCE:

Už dlouho sníš o příjemné středně náročné turistice v Alpách? Připoj se k nám na výlet do Ennstalských Alp. Pojeď s námi do nejmladšího rakouského národního parku Gesäuse včetně výstupu na nejvyšší horu HOCHTOR (2.369 m.n.m.) – hledám pohodové horaly na poznávání tohoto nádherného koutu Alp, nutná dobrá kondice, zkušenosti mám a oblast znám.

Jedná se o středně náročnou akci – je nezbytné mít základní zkušenosti pohybu v horském terénu a také je potřeba mít slušnou fyzičku – túry se absolvují s batohem (ideálně kolem 35 až 40 litrů), kde si nesete všechny své věci. Výstup na nejvyšší vrchol Hochtor není klasická feráta, ale je zde pár míst, kde se přilba a materiál k dojištění hodí.

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení (včetně nepromokavé bundy a kalhot) a vybavení (přilba, plochá smyce a karabina), EURa na ubytování a jídlo na chalupě (PLATBA V HOTOVOSTI), opal. krém, brýle, kvalitní turistické boty, dostatek vody (nejméně 2 litry),  jídlo na denní túru, vložku do spacáku, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu. Ideálním, ale ne nezbytným pomocníkem jsou trekové hole.

CENA: 1.390 Kč

Cena obsahuje:

  • Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce;
  • Zapůjčení přilby, ploché smyce a karabiny;
  • Příprava itineráře akce a poradenství (vybavení, předpověď počasí, túry, online mapy);
  • Zajištění rezervace ubytování – vlastní úhradu ubytování včetně jídla si platí každý účastník sám

Cena neobsahuje (všechny ostatní náklady, a to především):

  • cestovní pojištění pro adrenalinové sporty (doporučujeme si zřídit pojištění Alpenverein případně jiné pojištění pro adrenalinové sporty – AXA, UNIQA) – zřízení a zaplacení tohoto pojištění je podmínkou účasti na této akci;
  • V sobotu budeme ubytováni v kempu v turistické ubytovně (http://www.landesforste.at/index.php?id=29). Více informací na výše uvedených internetových stránkách – cena ubytováníje cca 13 EUR, bez stravy – na sobotu je potřeba mít zásobu vlastního jídla). V chatách jsou teplé deky k použití. Vlastní spacák či vložka do spacáku s sebou;
  • Stravování – každý si řeší individuálně – v sobotu večer a v neděli přes oběd bude možnost se najíst během túry v horské chatě/ve vesnici;
  • Doprava tam i zpět – řešeno ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známku, poplatky za tunely a mýtné, amortizaci mezi členy posádky v autě – cca 500 Kč/osoba – záleží na obsazenosti auta.

PROGRAM:

1. den (sobota) –  Pokud využijete spolujízdu, tak z Prahy je odjezd plánován v sobotu v 05:45 hodin, abychom se do oblasti dostali co nejdříve – nástup Praha – Chodov (parkoviště u OBI). Příjezd do kempu (http://www.landesforste.at/index.php?id=29) v obci Gstatterboden bude kolem poledne a následně se vydáme aklimatizační výstup na horskou chalupu Buchsteinhaus (1.550 m.n.m.). a následně sestup zpět do kempu.

(Gstatterboden 600 m – Buchsteinhaus 1.550 m – Gstatterboden 600 m)
Celková délka 13 km
Stoupání ↑ 950 m
Klesání ↓950 m
Doba túry: cca 6 až 7 hodin

2. den (neděle) – čeká nás celodenní túra s výstupem na nejvyšší vrchol Hochtor (2.369 m.n.m.) z vesničky Johnsbach. Nejprve vede turistická cesta po alpské louce a pak se zvedá masivem až na vrchol Hochtoru (zde se pokocháme panoramatickými výhledy z vrcholu na celou oblast národního parku Gesäuse), následně nás čeká sestup po cestě Josefinensteig – jedná se o turistickou cestu na exponovaných úsecích zajištěnou ocelovými lany. Přes chatu Hesshütte (1.699 m.n.m.), kde je možné si dát oběd, nás čeká sestup do údolí zpět k autům a po túře hurá do Prahy. Návrat zpět do Prahy bude v neděli večer.

(Johnsbach 894 m– Hochtor 2.369 m – Hess hütte 1.699 m – Johnsbach 894 m)
Celková délka 13 km
Stoupání ↑ 1.517 m
Klesání ↓ 1.517 m
Doba túry: cca 8 – 9 hodin.

Organizátor výletu si vyhrazuje právo upravit výběr cesty s ohledem na aktuální podmínky.
Zároveň se výlet se v případě nepříznivých podmínek ruší před začátkem samotné akce (předpověď vytrvalého deště a jiné extrémně nepříznivé počasí) – samozřejmostí je vrácení plné zaplacené ceny!

FOTKY Z AKCE: