Víkendové ferraty v Solné komoře – 20.06. – 21.06.2020

POPIS AKCE:

Už dlouho sníš o vyzkoušení horského fenoménu zajištěných cest tzv. ferrat? Připoj se k nám na ferraty do Solné komory v Rakousku, kde se naučíš základům pohybu na zdejších zajištěných cestách.

Seznámíme Tě s potřebným vybavením a zaškolíme Tě ve správné technice pohybu na těchto zajištěných cestách.
Bonusem akce je, že Ti výbavu přinesu až „pod nos“, půjčovné máš v ceně a nemusíš si ji nikam chodit půjčovat a vracet!

FOTKY Z AKCE:

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení, kvalitní turistické kotníkové boty s pevnou podrážkou, opalovací krém, brýle proti sluníčku, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu, menší turistický batoh (ideálně 30 litrů), kde si ponesete ferratovou výbavu a jídlo a pití na denní túru.

CENA: 2.390 Kč

Cena obsahuje:

  • Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce;
  • Zapůjčení kompletní výbavy na ferraty (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba);
  • Příprava itineráře akce a poradenství (vybavení, předpověď počasí, túry, online mapy);
  • Zajištění rezervace ubytování – vlastní úhradu ubytování včetně jídla si platí každý účastník sám – NA CHALUPĚ JE MOŽNOST PLATBY POUZE V HOTOVOSTI.

Cena neobsahuje:

  • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ pro adrenalinové sporty (doporučujeme si zřídit pojištění Alpenverein případně jiné pojištění pro adrenalinové sporty – AXA, ČESKÁ POJIŠŤOVNA, UNIQA) – zřízení a zaplacení tohoto pojištění je podmínkou účasti na této akci;
  • UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ – na horské chalupě Loser hütte (více zde – https://www.alpenverein.at/loserhuette/preise/index.php) – ubytování cca 13 EUR/noc pro členy Alpenverein respektive 23 EUR/noc pro nečleny; polopenze cca 33 EUR/den případně na jiné chalupě rakouského alpského svazu; stravování během dne – každý si řeší individuálně formou svačiny, müsli tyčinky apod., LEHKÝ SKLADNÝ SPACÁK – VLOŽKA DO SPACÁKU AKTUÁLNĚ NENÍ NA CHALUPÁCH POVOLENA;
  • DOPRAVA TAM I ZPĚT – řešeno ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známku, poplatky za tunely a mýtné, amortizaci mezi členy posádky v autě – cca 500 Kč – 800 Kč/osoba – záleží na obsazenosti auta. Pokud využijete spolujízdu, je odjezd z Prahy plánován na 06:00 hodin z Chodova (Jižní Město).

PROGRAM:

1. den (sobota) – budeme se pohybovat v oblasti hory Predigstuhl (1.278 m.n.m.) nedaleko malebné vesničky Bad Goisern, kde na nás čekají následující mírně až středně obtížné ferraty. Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na ferratách s důrazem na bezpečnost.
Současně Vás zaškolíme, jak si správně metodicky ustrojit kompletní ferratovou výbavu včetně partnerské kontroly. Po dobře odvedené práci na ferratách se přesuneme k jednomu z jezer Solné komory a užijeme si příjemné odpolední koupání – pro otužilé.

Leadership ferata – obtížnost C;
Mein Land Dein Land ferata – obtížnost C;
Höhenweg (Ewige Wand) ferata – obtížnost C/D.

2. den (neděle) – na výběr bude podle aktuálních podmínek například jedna z níže uvedených ferrat:

Drachenwand ferrata – obtížnost C/D – D – jedna z nejkrásnějších ferat v oblasti Solné komory;
Katrin ferrata – obtížnost B/C – hezká cesta nad městem Bad Ischl;
Donnerkogel ferrata- obtížnost C/D – celodenní ferrata s výhledy na masiv Dachsteinu

Organizátor výletu si vyhrazuje právo upravit výběr zajištěných cest s ohledem na aktuální podmínky. Místo ubytování se může měnit v důsledku obsazenosti chalup.
Zároveň se výlet se v případě nepříznivých podmínek ruší před začátkem samotné akce (předpověď vytrvalého deště a jiné extrémně nepříznivé počasí) – plné vrácení ceny v tomto případě je samozřejmé.