PRODLOUŽENÝ VÍKEND V SOLNÉ KOMOŘE – FERRATY PRO ZAČÁTEČNÍKY – 21.08. – 23.08. 2020

POPIS AKCE:

Už dlouho sníš o vyzkoušení horského fenoménu zajištěných cest tzv. via ferrat? Připoj se k nám prodloužený víkendový kurz via ferrat do Solné komory v Rakousku, kde Tě naučíme základům pohybu na zdejších zajištěných cestách.

Seznámíme Tě s potřebným vybavením a zaškolíme Tě ve správné technice pohybu na těchto zajištěných cestách.

FOTKY Z AKCE:

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení, kvalitní turistické kotníkové boty s pevnou podrážkou, opalovací krém, brýle proti sluníčku, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu, menší turistický batoh (ideálně 30 litrů), kde si ponesete feratovou výbavu a jídlo a pití na denní túru. Zároveň je potřeba si vzít lehký a skladný spacák – jedná se o aktuálně platné hygienické opatření na horských chatách v Rakousku.

CENA: 2.890 Kč

Cena obsahuje:

  • Služby certifikovaného horského průvodce;
  • Zapůjčení kompletní výbavy na feraty (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba),

Cena neobsahuje:

  • Všechny ostatní náklady, a to především cestovní pojištění pro adrenalinové sporty (doporučujeme si zřídit pojištění Alpenverein případně jiné pojištění pro adrenalinové sporty – AXA, UNIQA, Generali Česká pojišťovna) – zřízení a zaplacení tohoto pojištění je podmínkou účasti na této akci;
  • Ubytování a stravování – na horské chalupě Loser hütte (více zde – https://www.alpenverein.at/loserhuette/preise/index.php) – ubytování cca 13 EUR/noc pro členy Alpenverein respektive 23 EUR/noc pro nečleny; polopenze cca 33 EUR/den případně na jiné chalupě rakouského alpského svazu; stravování během dne – každý si řeší individuálně formou svačiny, müsli tyčinky apod.;
  • Doprava tam i zpět – řešeno ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známku, poplatky za tunely a mýtné, amortizaci mezi členy posádky v autě – cca 500 Kč – 800 Kč/osoba – záleží na obsazenosti auta. Pokud využijete spolujízdu, je odjezd z Prahy plánován na 07:00 hodin z Chodova (Jižní Město).

PROGRAM:

1. den (pátek) – Kurz začíná v pátek ve 13:00, kdy se potkáme ve vesnici Gosau poblíž „feratové zahrady“ Stausee Gosauschmied – obtížnost B/C. Jedná se o cvičnou ferátu ideální pro základní seznámení se s technikou pohybu na zajištěné cestě. Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na feratách s důrazem na bezpečnost.
Současně Vás zaškolíme, jak si správně metodicky ustrojit kompletní feratovou výbavu včetně partnerské kontroly.
Pokud nám odpoledne zbyde čas, tak se přesuneme k jezeru Vordere Gosausee a zkusíme prostoupit feratu Laserer Alpine – obtížnost C, která vede nad jezerem Gosausee s nádhernými výhledy na masiv Dachsteinu.

2. den (sobota) – budeme se pohybovat v oblasti hory Predigstuhl (1.278 m.n.m.) nedaleko malebné vesničky Bad Goisern, kde na nás čekají následující mírně až středně obtížné feraty. Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na feratách s důrazem na bezpečnost.
Současně Vás zaškolíme, jak si správně metodicky ustrojit kompletní feratovou výbavu včetně partnerské kontroly. Po dobře odvedené práci na feratách se přesuneme k jednomu z jezer Solné komory a užijeme si příjemné odpolední koupání – pro otužilé.

Leadership ferata – obtížnost C;
Mein Land Dein Land ferata – obtížnost C;
Höhenweg (Ewige Wand) ferata – obtížnost C/D.

3. den (neděle) – na výběr bude podle aktuálních podmínek například jedna z níže uvedených ferát:

Drachenwand ferata – obtížnost C/D – D – jedna z nejkrásnějších ferat v oblasti Solné komory;
Katrin ferata – obtížnost B/C – hezká cesta nad městem Bad Ischl.

Organizátor výletu si vyhrazuje právo upravit výběr zajištěných cest s ohledem na aktuální podmínky. Místo ubytování se může měnit v důsledku obsazenosti kempu.
Zároveň se výlet se v případě nepříznivých podmínek ruší před začátkem samotné akce (předpověď vytrvalého deště a jiné extrémně nepříznivé počasí) – samozřejmostí je vrácení plné zaplacené ceny!