Nenáročné ferraty v rakouských „Yosemitech“ – 18.07. – 22.07. 2020

POPIS AKCE:

Lákají Tě snadné nenáročné ferraty vhodné pro začátečníky spojené s turistikou? Připoj se k nám na akci do národního parku Gesäuse (přezdívané jako rakouské Yosemity) v Ennstálských Alpách, kde Tě naučíme základům pohybu na zdejších zajištěných cestách a užijeme si turistiku a pohostinnost chalup alpského turistického svazu.

Seznámíme Tě s potřebným vybavením a zaškolíme Tě ve správné technice pohybu na zajištěných cestách.

FOTKY Z AKCE:

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení, kvalitní turistické kotníkové boty s pevnou podrážkou, opalovací krém, brýle proti sluníčku, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu, menší turistický batoh (ideálně 30 litrů), kde si ponesete feratovou výbavu a jídlo a pití na denní túru.

 

CENA: 3.990 Kč

Cena obsahuje:

  • Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce;
  • Zapůjčení kompletní výbavy na feraty (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba),

Cena neobsahuje:

  • Všechny ostatní náklady, a to především cestovní pojištění pro adrenalinové sporty (doporučujeme si zřídit pojištění Alpenverein případně jiné pojištění pro adrenalinové sporty – AXA, UNIQA, ČESKÁ POJIŠŤOVNA, apod.) – zřízení a zaplacení tohoto pojištění je podmínkou účasti na této akci;
  • 2 noci budeme ubytováni v kempu nedaleko vesničky Gstatterboden u řeky Enns (http://www.landesforste.at/index.php?id=29) a 2 noci budeme ubytováni v horské chalupě Alpenvereinu Hesshütte (http://www.hesshuette.at/) respektive Buchsteinhaus (https://www.buchsteinhaus.at/). Více informací na výše uvedených internetových stránkách – cena ubytování na chalupě cca 13 EUR respektive 10 EUR pro členy Alpenverein, 26 EUR respektive 20 EUR pro nečleny, bez stravy).  Zároveň je potřeba si vzít lehký a skladný spacák – jedná se o aktuálně platné hygienické opatření na horských chatách v Rakousku;
  • Stravování – každý si řeší individuálně – snídaně a večeře je možné koupit na chalupách;
  • Doprava tam i zpět – řešeno ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známku, poplatky za tunely a mýtné, amortizaci mezi členy posádky v autě – cca 500 Kč – 800 Kč/osoba – záleží na obsazenosti auta.

PROGRAM:

1. den (sobota) – Z Prahy je plánován odjezd v sobotu v 08:00 hodin, abychom se do oblasti dostali co nejdříve. Předpokládaný příjezd je kolem 13:00 hodin. Následně nás čeká cca 3,5 hodinový výstup na chalupu Buchsteinhaus, která se stane naším útočištěm první noc.

2. den (neděle) – čeká nás naše první ferrata Buchstein Südwand – obtížnost A/B, která vede na vrchol hory Buchstein (2.224 m.n.m.). Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na feratách s důrazem na bezpečnost.
Současně Vás zaškolíme, jak si správně metodicky ustrojit kompletní feratovou výbavu včetně partnerské kontroly. Po dobře odvedené práci na feratě se přesuneme dolů do údolí a ubytujeme se v krásném kempu u řeky Enns.

3. den (pondělí) – čeká nás jedna z nejkrásnějších ferrat v oblasti Gesäuse národního parku a to ferata Wasserfalweg – obtížnost A/B, která nabízí krásné výhledy na okolní hory. Následně dorazíme k chalupě Hesshütte, kde strávíme další noc. Pokud budeme mít čas můžeme podniknout výlet kolem chalupy a pokochat se krásou nejvyšší hory Ennstálských Alp a to horou Hochtor (2.369 m.n.m.).

4. den (úterý) – úterý bude pojato v odpočinkovějším módu, čeká nás sestup zpět do údolí cestou přes Sulzkar a odpoledne využijeme na relax v podobě koupání v jednom z přírodních bazénů. Noc strávíme v kempu u řeky Enns.

5. den (středa) – poslední den nás čeká ferrata Wildfrauen steig – obtížnost A/B, která nabízí krásné výhledy na okolní hory a vede hřebenem na vrchol hory Bosruck (1.992 m.n.m.). Odpoledne se vydáme zpět směr Praha.

Organizátor výletu si vyhrazuje právo upravit výběr zajištěných cest s ohledem na aktuální podmínky. Místo ubytování se může měnit v důsledku obsazenosti kempu.
Zároveň se výlet se v případě nepříznivých podmínek ruší před začátkem samotné akce (předpověď vytrvalého deště a jiné extrémně nepříznivé počasí) – samozřejmostí je vrácení plné zaplacené ceny!