FERRATY NA SLUNNÉ STRANĚ DACHSTEINU – 10. 07. – 12. 07. 2020

POPIS AKCE:

Letní ferraty na Dachsteinu pro mírně až středně pokročilé (10.07. – 12.07.2020) – hledám pohodové a přátelsky naladěné příznivce via ferrat, nutná slušná kondice, není vhodné pro začátečníky – většinou se budeme pohybovat na ferratách úrovně C, C/D nebo D.

Už dlouho sníš o příjemně stráveném prodlouženém víkendu v masivu Dachsteinu (ferratovém eldorádu) na středně náročných ferratách? Připoj se k nám na prodloužený víkend s podobně naladěnými nadšenci.

FOTKY Z AKCE:

Jedná se o středně náročnou akci – je nezbytné mít základní zkušenosti pohybu v horském terénu a také je potřeba mít slušnou fyzičku – túry se absolvují s batohem, kde si nesete potřebné ferratové vybavení a jídlo a pití na denní túru.

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení, kvalitní turistické kotníkové boty s pevnou podrážkou chránící kotníky, opalovací krém, brýle proti sluníčku, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu, menší turistický batoh (ideálně 30 až 35 litrů), kde si ponesete ferratovou výbavu a jídlo a pití na denní túru. Zároveň je potřeba si vzít lehký a skladný spacák – jedná se o aktuálně platné hygienické opatření na horských chatách v Rakousku.

Z Prahy je plánován odjezd ve pátek mezi 06:00, abychom se do oblasti dostali co nejdříve. Předpokládaný příjezd je do 12:00. Návrat zpět do Prahy bude v neděli v pozdních večerních hodinách.

Obě noci budeme ubytováni na horské chalupě Alepnvereinu Guttenberg haus (cca 23 EUR/noc nečlen AV, 13 EUR člen AV, bez stravy).

CENA: 2.890 Kč

Cena obsahuje:
• Průvodcovské služby zkušeného horského průvodce;
• Zapůjčení kompletní výbavy na ferraty (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba).

Cena neobsahuje:
• Všechny ostatní náklady, a to především cestovní pojištění (je nezbytné si zřídit pojištění pro adrenalinové sporty například od pojišťovny AXA, Generali nebo UNIQA – budeme se pohybovat v Rakousku, proto je pojištění absolutní priorita);
Stravování;
Ubytování na horské chalupě a turistické a místní poplatky;
Doprava tam i zpět – řešeno ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známky, poplatky za parkoviště, mýtné, amortizaci, atd. mezi členy posádky v autě – odhad cca 600 Kč/osoba při plně obsazeném autě tj. 4 osoby.

PROGRAM AKCE:

1. den (pátek) – první den nás čeká výstup na horskou chalupu rakouského svazu Alpenverein Guttenberg haus z vesničky Ramsau am Dachstein – jedná se o turistickou trasu s převýšením cca 1.000 výškových metrů. Odpoledne a večer si popovídáme o metodice a bezpečnosti ferratového lezení a večer si vychutnáme pohostinnost chalupy. Během odpoledne můžeme v případě dostatku času slézt ferratu „Sinabell“– obtížnost C/D, která je hned vedle chalupy, kde budeme přespávat.

2. den (sobota) – druhý den nás čekají ferraty v okolí chalupy Guttenberghaus.

– Ferrata „Jubilaums Klettersteig“ – obtížnost C/D.

Pokud nám po obědě zbudou síly můžeme se vydat na jednodušší hřebenovou ferratu „Ramsauer Klettersteig“ – obtížnost C, jedná se o v pravém slova smyslu klasiku v masivu Dachsteinu – během prostupu feratou nás čekají úžasné výhledy na okolní vrcholy a především na jižní stranu údolí na vesnice Ramsau a Schladming.

3. den (neděle)– ferray v oblasti soutěsky Silberkarklamm – jedná se o nádhernou soutěsku (vstup je zpoplatněn částkou 3,5 EUR za osobu), v jejímž údolí protéká horská bystřina ukončená malou nádrží, kde se po náročném dni můžeme zchladit a vyrazit k domovům, čekají nás následující středně obtížné ferraty, které nás zaměstnají na celý den.
– Ferrata „Hias“ – obtížnost C až D;
– Ferrata „Rosina“ – obtížnost D;
– Ferrata „Siega“ – obtížnost C/D.

Organizátor výletu si vyhrazuje právo upravit výběr cesty s ohledem na aktuální podmínky.
Zároveň se výlet se v případě nepříznivých podmínek ruší před začátkem samotné akce (předpověď vytrvalého deště a jiné extrémně nepříznivé počasí) – samozřejmostí je vrácení plné zaplacené ceny!