„ŽIVÉ“ FERÁTY V MRTVÝCH HORÁCH – 29. 08. – 01. 09. 2019

POPIS AKCE:

Už máš základní zkušenosti s feratami a rád bys vyzkoušel, jak se leze v Rakousku? Vyzkoušej středně pokročilé feratování spojené s turistikou? Připoj se k nám na akci do pohoří Totes Gebirge neboli Mrtvých hor, kde nám budou dělat kulisy nádherné vápencové hory a mrtvé kamenné náhorní plošiny.

Zdokonalíš se v pohybu na zdejších zajištěných cestách a užijeme si turistiku a pohostinnost chalup alpského turistického svazu.

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení, kvalitní turistické kotníkové boty s pevnou podrážkou, opalovací krém, brýle proti sluníčku, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu, turistický batoh (ideálně 35 – 40 litrů), kde si ponesete feratovou výbavu a jídlo a pití na denní túru.

CENA: 0 Kč – jedná se o nekomerční akci

DŮLEŽITÉ: Jedná se o nekomerční akci, takže Vaše účast je na Vaší vlastní zodpovědnost.

Odhadované náklady na osobu:

  • cestovní pojištění pro adrenalinové sporty (doporučujeme si zřídit pojištění Alpenverein případně jiné pojištění pro adrenalinové sporty – AXA, UNIQA) – zřízení a zaplacení tohoto pojištění je podmínkou účasti na této akci;
  • Ubytování – budeme ubytováni v horských chalupách Prielschutzhaus (https://www.prielschutzhaus.com/) a Welser hütte (https://www.welserhuette-gruenau.com/) rakouského alpského svazu Alpenvereinu. Více informací na výše uvedených internetových adresách – cena ubytování na chalupě cca 10 – 12 EUR pro členy Alpenverein, 20 – 22 EUR pro nečleny, bez stravy). V chatách jsou teplé deky k použití. Vlastní spacák či vložka do spacáku s sebou;
  • Stravování – každý si řeší individuálně – snídaně a večeře je možné koupit na chalupách;
  • Doprava tam i zpět – individuální, ale většinou ji řešíme ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známku, poplatky za tunely a mýtné, amortizaci mezi členy posádky v autě – cca 500 Kč – 800 Kč/osoba – záleží na obsazenosti auta.

PROGRAM:

1. den (čtvrtek) –  Začátek akce je ve 12:00 hodin na parkovišti v obci Hinterstoder. Pokud využijete spolujízdu, tak z Prahy je odjezd plánován ve čtvrtek v 06:00 hodin, abychom se do oblasti dostali co nejdříve. Následně nás čeká cca 3 hodinový výstup na chalupu Prielschutzhaus (1.420 m.n.m.), která se stane naším útočištěm první noc. Pokud nám budou síly stačit můžeme vyrazit vstříc feratě  Südostsporn – obtížnost D.

2. den (pátek) – čeká nás  ferata Bert-Rinisch steig – obtížnost C/D, která nás dovede až na nejvyšší vrchol celého pohoří a to horu Grosser Priel (2.515 m.n.m.) a následně nás po poctivé práci čeká sestup k chatě Welser Hütte (1.726 m.n.m.).

3. den (sobota) – čeká nás další den plný feratového lezení v podobě krásné hřebenové feraty Tassilo Schermberg – obtížnost  C, která nás dovede až na vrchol hory Schermberg (2.396 m.n.m.).  Z jeho vrcholu se nabízí krásné výhledy na okolní vrcholy a úchvatné pohledy do údolí Almtal. Poté nás čeká sestup  k chalupě Prielschutzhaus (1.420 m.n.m.).

4. den (neděle) – v neděli nás čeká lehčí a kratší ferata Stodertalersteig – obtížnost B, jejíž pomocí se dostaneme na vrchol Spitzmauer (2.446 m.n.m.), následně se vydáme po turistické trase zpět k chatě a dále do údolí . V odpoledních hodinách odjezd zpět do Prahy, kam se dostaneme ve večerních hodinách.

Organizátor výletu si vyhrazuje právo upravit výběr zajištěných cest s ohledem na aktuální podmínky.
Zároveň se výlet se v případě nepříznivých podmínek ruší před začátkem samotné akce (předpověď vytrvalého deště a jiné extrémně nepříznivé počasí) – samozřejmostí je vrácení plné zaplacené ceny!