FERRATOVÉ ZAKONČENÍ SEZÓNY V POHOŘÍ WILDER KAISER – 12. 10. – 13. 10. 2019

POPIS AKCE:

Už máš základní zkušenosti s ferratami z Čech a rád by sis vyzkoušel, jak se leze v Rakousku? Vyzkoušej si mírně pokročilé ferratování spojené s turistikou. Připoj se k nám na akci do pohoří Wilder Kaiser, kde nám budou dělat kulisy nádherné vápencové hory.

Zdokonalíš se v pohybu na zdejších zajištěných cestách a užijeme si turistiku a pohostinnost chalupy alpského turistického svazu Alpenverein.

Seznámíme Tě s potřebným vybavením a zaškolíme Tě ve správné technice pohybu na zajištěných cestách.

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení, kvalitní turistické kotníkové boty s pevnou podrážkou, opalovací krém, brýle proti sluníčku, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu, turistický batoh (ideálně 35 – 40 litrů), kde si ponesete ferratovou výbavu a jídlo a pití na denní túru.

CENA: 2.390 Kč

Cena obsahuje:

  • Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce;
  • Zapůjčení kompletní výbavy na ferraty (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba);
  • Příprava itineráře akce a poradenství (vybavení, předpověď počasí, túry, online mapy);
  • Zajištění rezervace ubytování – vlastní úhradu ubytování včetně jídla si platí každý účastník sám – NA CHALUPĚ JE MOŽNOST PLATBY POUZE V HOTOVOSTI.

Cena neobsahuje (všechny ostatní náklady, a to především):

  • Cestovní pojištění pro adrenalinové sporty (doporučujeme si zřídit pojištění Alpenverein případně jiné pojištění pro adrenalinové sporty – AXA, ČESKÁ POJIŠŤOVNA, ALPENVEREIN) – zřízení a zaplacení tohoto pojištění je podmínkou účasti na této akci;
  • Ubytování – budeme ubytováni v horské chalupě rakouského alpského svazu Alpenvereinu a to Gruttenhütte (https://www.wilderkaiser.info/en/ellmau/info/gruttenhuette-hut.html) v nadmořské výšce 1.620 m.n.m.. Více informací na výše uvedené internetové adrese – cena ubytování na chalupě cca 12 EUR pro členy Alpenverein, 22 EUR pro nečleny, bez stravy). V chatách jsou teplé deky k použití. Vlastní spacák či vložka do spacáku s sebou;
  • Stravování – každý si řeší individuálně – snídaně a večeře je možné koupit na chalupách – polopenze stojí 32,50 EUR/osoba;
  • Doprava tam i zpět – individuální, ale většinou ji řešíme ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známku, poplatky za tunely a mýtné, amortizaci mezi členy posádky v autě – cca 500 Kč – 800 Kč/osoba – záleží na obsazenosti auta.

PROGRAM:

1. den (sobota) –  Začátek akce je ve 11:30 hodin na parkovišti Wochenbrunneralm kousek od obce Ellmau. Pokud využijete spolujízdu, tak je z Prahy odjezd plánován v sobotu v 05:45 hodin, abychom se do oblasti dostali co nejdříve.
Po příjezdu nás čeká turistický výstup k chalupě Gaudeamus hütte a dále budeme pokračovat do sedla Elmauer Tor (1.950 m.n.m.), kde je nádherný výhled na okolní vrcholy pohoří Wilder Kaiser. Ze sedla se vydáme ferratou Jubiläumssteig – obtížnost A/B, která je ideální na první rozehřátí a seznamování se se světem železitého lezení. Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na feratách s důrazem na bezpečnost.
Současně Vás zaškolíme, jak si správně metodicky ustrojit kompletní feratovou výbavu včetně partnerské kontroly.  Po zdolání ferraty se před 18:00 hodinou dostaneme k chatě Gruettenhütte, kde budeme přespávat.

2. den (neděle) – čeká nás vrcholový den plný feratového lezení; nejprve se středně náročnou turistikou přesuneme k feratě Kaiserschützensteig- obtížnost B/C, která nabízí krásné výhledy na okolní hory a dovede nás na nejvyšší vrchol pohoří Wilder Kaiser a to horu Elmauer Halt (2.340 m.n.m.). Poté nás čeká sestup feratou Gamsängersteig – obtížnost B/C a cesta zpět k chalupě Gruettenhütte. A od chalupy sestup zpět k autům; v pozdních odpoledních hodinách odjezd zpět do Prahy.

Organizátor výletu si vyhrazuje právo upravit výběr zajištěných cest s ohledem na aktuální podmínky.
Zároveň se výlet se v případě nepříznivých podmínek ruší před začátkem samotné akce (předpověď vytrvalého deště a jiné extrémně nepříznivé počasí) – samozřejmostí je vrácení plné zaplacené ceny!