FERATY V RAKOUSKÝCH DOLOMITECH – 16. 08. – 18. 08. 2019

POPIS AKCE:

Máš zkušenosti s feratami  a zvládáš i středně pokročilé feraty?  Připoj se k nám na akci do pohoří Lienzerských Dolomit, kde nám budou dělat kulisy nádherné vápencové stěny jako stvořené pro příznivce tohoto adrenalinového sportu.

Zdokonalíš se v pohybu na zdejších zajištěných cestách a užijeme si turistiku a pohostinnost chalup alpského turistického svazu.

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení, kvalitní turistické kotníkové boty s pevnou podrážkou, opalovací krém, brýle proti sluníčku, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu, turistický batoh (ideálně 35 – 40 litrů), kde si ponesete feratovou výbavu a jídlo a pití na denní túru.

CENA: 0 Kč – jedná se o nekomerční akci

DŮLEŽITÉ: Jedná se o nekomerční akci, takže Vaše účast je na Vaší vlastní zodpovědnost.

Odhadované náklady na osobu:

  • cestovní pojištění pro adrenalinové sporty (doporučujeme si zřídit pojištění Alpenverein případně jiné pojištění pro adrenalinové sporty – AXA, UNIQA) – zřízení a zaplacení tohoto pojištění je podmínkou účasti na této akci;
  • Ubytování – budeme ubytováni v horské chalupě Karlsbader hütte (2.260 m.n.m.) rakouského alpského svazu Alpenvereinu (https://www.karlsbaderhuette.at/de/). Více informací na výše uvedené internetové adrese – cena ubytování včetně snídaně 24 EUR/den pro členy Alpenverein respektive 35 EUR/den pro nečleny). V chatách jsou teplé deky k použití. Vlastní spacák či vložka do spacáku s sebou;
  • Stravování – každý si řeší individuálně – snídaně je součástí ceny ubytování; večeře je možné také objednat – příplatek 20 EUR/den – viz www stránky chalupy;
  • Doprava tam i zpět – individuální, ale většinou ji řešíme ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známku, poplatky za tunely a mýtné, amortizaci mezi členy posádky v autě – cca 500 Kč – 800 Kč/osoba – záleží na obsazenosti auta.

PROGRAM:

1. den (pátek) –  Začátek akce je ve 13:00 hodin na parkovišti u chalupy Dolomiten hütte, kam vede placená cesta od jezera Tristachersee. Pokud využijete spolujízdu, tak z Prahy je odjezd plánován na pátek v 06:00 hodin, abychom se do oblasti dostali co nejdříve. Následně nás čeká cca náročné odpoledne, které bude okořeněné první feratou a to Laserz – obtížnost C/D, po jejím zdolání sestup k chalupě Karlsbader hütte, která se stane naším útočištěm po celou dobu pobytu.  Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na feratách s důrazem na bezpečnost.
Současně si zopakujeme, jak si správně metodicky ustrojit kompletní feratovou výbavu včetně partnerské kontroly

2. den (sobota) – čeká nás den plný feratového lezení v podobě krásné hřebenové feraty Panorama – obtížnost  C, která nás zavede přes majestátní vrcholy vápencového pohoří Lienzerských Dolomit. Poté nás čeká sestup  k chalupě.

3. den (neděle) – třetí den nás čeká nádherná dlouhá ferata Madonnen – obtížnost  C, která nás zavede na vrchol Grosser Gamswiesenspitze (2.488 m.n.m.). Po dobře odvedené práci sestoupíme  k chalupě a zhodnotíme den na terase s krásnými výhledy na okolní vápencové věže, následně sestup zpět na parkoviště a odjezd do Prahy, kam se dostaneme v pozdních večerních hodinách.

Organizátor výletu si vyhrazuje právo upravit výběr zajištěných cest s ohledem na aktuální podmínky.
Zároveň se výlet se v případě nepříznivých podmínek ruší před začátkem samotné akce (předpověď vytrvalého deště a jiné extrémně nepříznivé počasí) – samozřejmostí je vrácení plné zaplacené ceny!