FERATOVÝ KURZ – VODNÍ BRÁNA U SEMIL – 05. 10. 2019

POPIS AKCE:

Připoj se k nám na základní feratový kurz na zajištěné cestě Vodní brána u Semil, kde Tě naučíme základům pohybu na zdejších zajištěných cestách.

Seznámíme Tě s potřebným vybavením a zaškolíme Tě ve správné technice pohybu na těchto zajištěných cestách.

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení, kvalitní turistické kotníkové boty s pevnou podrážkou, opalovací krém, brýle proti sluníčku, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu, menší turistický batoh (ideálně 30 až 35 litrů), kde si ponesete feratovou výbavu a jídlo a pití na denní túru.

CENA: 1.090 Kč

Cena obsahuje:

  • Služby certifikovaného horského průvodce;
  • Zapůjčení kompletní výbavy na feraty (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba),

Cena neobsahuje:

  • Všechny ostatní náklady, a to především připojištění (doporučujeme si zřídit pojištění pro adrenalinové sporty například od pojišťovny AXA, Generali nebo UNIQA);
  • Jídlo a pití;
  • Doprava tam i zpět – řešeno ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známky, amortizaci mezi členy posádky v autě.

PROGRAM DNE:

Naší akci zahájíme ve 10:00 hodin (pokud se neodmluvíme na spolujízdě a nevyrazíme autem společně z Prahy), kdy se potkáme v Semilech a následně vyrazíme podél řeky Jizery k feratě Vodní brána – obtížnost B/C až C respektive až D/E,  Jedná se o vhodnou feratu pro Tvoje první seznámení se se světem železného lezení.

Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na feratách s důrazem na bezpečnost.
Současně Vás zaškolíme, jak si správně metodicky ustrojit kompletní feratovou výbavu včetně partnerské kontroly.

Předpokládaný konec mezi 14:00 – 15:00 a návrat do Prahy.

FOTKY Z AKCE: