FERATOVÝ KURZ V LUŽICKÝCH HORÁCH 06. 10. 2019 – KURZ OBSAZEN

POPIS AKCE:

Chceš si vyzkoušet horský fenomén zajištěných cest tzv. via ferat, ale zatím si na to netroufáš sám.

Připoj se k nám na jednodenní intenzivní kurz v česko-německém pohraničí v oblasti Lužických hor, kde Tě naučíme základům pohybu na zdejších zajištěných cestách.

Seznámíme Tě s potřebným vybavením a zaškolíme Tě ve správné technice pohybu na těchto zajištěných cestách.

Co si musíte vzít s sebou – samozřejmostí je kvalitní oblečení, kvalitní turistické kotníkové boty s pevnou podrážkou, opalovací krém, brýle proti sluníčku, čelovku, mobilní telefon a Powerbanku na dobíjení telefonu, menší turistický batoh (ideálně 30 až 35 litrů), kde si ponesete feratovou výbavu a jídlo a pití na denní túru.

CENA: 1.390 Kč

Cena obsahuje:

  • Služby zkušeného certifikovaného horského průvodce;
  • Zapůjčení kompletní výbavy na feraty (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba),

Cena neobsahuje:

  • Všechny ostatní náklady, a to především cestovní pojištění (je nezbytné si zřídit pojištění pro adrenalinové sporty například od pojišťovny AXA, Generali nebo UNIQA – budeme se pohybovat v Německu, proto je pojištění absolutní priorita);
  • Jídlo a pití;
  • Doprava tam i zpět – řešeno ideálně formou spolujízdy a rozdělením nákladů na pohonné hmoty, dálniční známky, amortizaci mezi členy posádky v autě.

PROGRAM DNE:

Naší akci zahájíme na feratě Nonnensteig B/C, která se nachází v blízkosti městečka Jonsdorf kousek od česko-německých hranic, kde se potkáme ráno kolem 09:30 hodin (pokud se neodmluvíme na spolujízdě a nevyrazíme autem společně). Jedná se o hravou nenáročnou feratu vhodnou pro první seznámení se se světem železného lezení.

Než se vydáme do zajištěné cesty, tak si vysvětlíme základní metodické pokyny pohybu na feratách s důrazem na bezpečnost.
Současně Vás zaškolíme, jak si správně metodicky ustrojit kompletní feratovou výbavu včetně partnerské kontroly.

Dalším bodem našeho programu bude náročnější feráta Alpiner Grat C/D – jedná se sice o krátkou časově nenáročnou ferátu nicméně svojí obtížností a charakterem se blíží feratám, které si zkušenější lezci užívají u našich jižních sousedů v Rakousku. Nicméně není se čeho obávat, i poučený začátečník by tuto feratu měl zvládnout.

Pokud nás předešlý program nevyčerpá, tak se přesuneme k vesničce Oberoderwitz, kde na nás čekají další 2 menší feraty Reisenboulder a Apollofalter případně můžeme zvolit i feratu Kavárnička (několik variant úrovně B, C a D), na české straně Lužických hor.

Předpokládaný konec mezi 17:00 – 18:00 a návrat do Prahy.

FOTKY Z AKCE: